Nukleáris Medicina - Köszöntő

A Nukleáris Medicina (NM) tevékenységének ugyanúgy meghatározó összetevője a kutatás és fejlesztés, amint az a jogelőd intézetben, - az ország első Pozitron emissziós Tomográf (PET) Központjában, a Debreceni Egyetem PET Centrumában – már kialakult. Az NM kutatási profiljában az elmúlt két évtized során elsősorban a korszerű orvosi képalkotás, a radiofarmakon-fejlesztés, a PET-technika és a preklinikai kutatási projektek jelentették a preferált témaköröket. Ennek a tevékenységnek az eredményeképpen egy széleskörűen felhasználható klinikai-kutatási infrastruktúrát hoztunk létre, amely számos, orvosi-képalkotást szolgáló szervert, munkaállomást, szoftvert, radiokémai szintézis rendszereket, autoradiográfiás instrumentációt foglal magába, valamint az országban elsőként kifejlesztett PET-scannert, a MiniPET-készüléket.

A Nukleáris Medicina preklinikai kutatásokkal, radiofarmakon fejlesztéssel és orvosi-képalkotással foglalkozó kutatócsoportjainak egyik törekvése, hogy a Debreceni Egyetem kutatói számára magas szintű alapkutatási szolgáltatásokat tudjanak nyújtani. Hasonlóképpen célként fogalmaztuk meg a más akadémiai intézetekben, valamint a gyógyszeriparban tevékenykedő munkatársakkal való közvetlen együttműködést. E kollaborációs tevékenység eredményeképpen jelentősen felgyorsítható az új gyógyszermolekulák kifejlesztése és a diagnosztikát szolgáló, új képalkotó eljárások kidolgozása.

Az NM komplex infrastruktúrájára, a PET módszer közel 25 éves alkalmazása és fejlesztése során felhalmozódott tapasztalatokra, valamint a Debreceni Egyetem teljes klinikai hátterére támaszkodva szolgáltatások széles körét ajánljuk az érdeklődő partner intézetek számára. E szolgáltatásokra épülő együttműködések meggyorsíthatják az érintett intézményekben folyó klinikai-, gyógyszerfejlesztési- és alapkutatási programok előrehaladását.

Frissítés dátuma: 2019.06.19.