28 júl
Villamosmérnök mesterképzés: sikeres akkreditáció
Elindulhat a villamosmérnök mesterképzés a Debreceni Egyetemen. A képzésben a Műszaki Kar, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Informatikai Kar közösen vesz részt. A három kar együttműködésének köszönhetően a hallgatók komplexebb, az ipar elvárásainak még inkább megfelelő tudást szerezhetnek. A képzés 2023 februárjában kezdődik.
13 júl
Kirepültek az első pilóták
Átvette oklevelét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának ünnepségén az a nyolc – jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán – pilóta, akik az intézmény és a kar történetében elsőkként szereztek diplomát a „Professional pilot” képzés elvégzését követően.
11 júl
Friss műszaki diplomások a DE-n
Két diplomaosztón búcsúzott végzőseitől a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A rendezvényeken 407 mérnök és műszaki szakember vette át oklevelét, valamint kiosztották a kar kitüntetéseit, elismeréseit is.
05 júl
Megváltozott munkaképességű dolgozók a DE-n
Sikeresen zárult a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által koordinált, megváltozott munkaképességű embereket támogató projekt, amelynek keretében a Debreceni Egyetem másfél éven át 32 munkavállalót tudott foglalkoztatni a csaknem 36 millió forintos támogatásnak köszönhetően.
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
Összefogás a jövő mérnökeiért
Az MTMI, azaz a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok népszerűsítése, és a képzésekre jelentkezők számának növelése volt a célja a Debreceni Egyetem most záruló projektjének. A 2017-ben indult programban nagy hangsúlyt kaptak a középiskolások pályaválasztását segítő rendezvények, a szakkörök, nyílt napok, és több online tananyagot is kidolgoztak. A mintegy 800 millió forintos projektben az egyetem három kara vett részt.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Digilean Road Show a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara adott otthont kedden a DigiLean Competence Hub szakmai rendezvényének. A Digilean Road Show-n több mint félszáz szakember kaphatott tájékoztatást műhelymunka keretében a korszerű lean-technológia alkalmazásáról.
Jubilánsok a Műszaki Karon
Jubileumi díszokleveleket adtak át június 3-án a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Az eseményen 48, fél évszázada építőgépész- és építőipari szakon végzett egykori hallgató vehette át aranydiplomáját.
Kiberfizikai ismeretek középiskolásoknak
A műszaki tudományok aktuális eredményeit, a mérnöki és a kutatómérnöki pálya jellegzetességeit, kihívásait ismertették a Debreceni Egyetem Műszaki Karának professzorai az intézmény Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája által szervezett Dr. Szegedi Ervin Fizikaverseny meghívott előadóiként.